Apie projektą - Tarpukario architektūra

Apie projektą

Projektas „Lietuvos tarpukario architektūra” – tai interaktyvi edukacinė platforma, jungianti Lietuvos tarpukario architektūrą su šiuolaikinėmis technologijomis. Žvelgiant iš vienos perspektyvos, tarpukaris atrodo lyg labai tolimas laikmetis, praradęs aktualumą šiandien. Tačiau tuo pačiu – tarpukario architektūra reprezentuoja modernizmo pradžią Lietuvoje. Šie du skirtingi poliai – tai, kas sena, bet tuo pačiu ir nauja – mums diktuoja ritmą pasakojant apie Lietuvos tarpukario architektūros objektus. Architektūra visuomet yra arti žmogaus, tad tai leidžia mums pažvelgti ir į tuometinį gyvenimo būdą.

Kauno miestui už ypatingą modernistinės architektūros veidą 2015-aisiais metais buvo suteiktas Europos paveldo ženklas ir miestas pateko į UNESCO kūrybinių miestų tinklą.  Šie įvertinimai ne tik skatina, bet tam tikra prasme ir įpareigoja stengtis didinti Kauno miesto tarpukario, kaip moderniosios architektūros, žinomumą ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje. Drauge su Kauno architektūros objektais svarbu yra atspindėti ir bendrą Lietuvos tarpukario architektūros kontekstą, į maršrutą įtraukiant ne tik Kauno, bet ir Palangos, Druskininkų, Birštono, Plungės bei Telšių apskrityse esančius objektus.

Tarpukario objektai reprezentuoja valstybės institucijų architektūrą bei išsamiai atskleidžia stilistines to meto tendencijas sklidusias po visą Lietuvą. Plungė ir Telšiai atstovauja mažesniuosius miestus, kuriuose ryškūs modernizmo ženklai pynėsi su lokaliomis statybos tradicijomis. Druskininkai, Birštonas ir Palanga pateikiami kaip unikalios kurortinės architektūros pavyzdžiai. Lietuvos tarpukario architektūroje dažnai atpažįstami savotiški kompromisai tarp modernios ir tradicinės stilistikų. Manoma, jog būtent ši jungtis ir lėmė, kad tarpukario modernizmo architektūra Lietuvoje yra tokia savita ir unikali.

Visi architektūros entuziastai savo užfiksuotomis akimirkomis ir prisiminimais gali dalintis interaktyvioje kolektyvinės atminties saugykloje Atminties vietos.

 

Palikite komentarą

Siųsti
Komentaras išsiųstas sėkmingai!